Jdi na obsah Jdi na menu

Přírodní zahrady bez hranic

16. 10. 2012

S přeshraničním projektem "Přírodní zahrady bez hranic" byla myšlenka přírodního zahradničení za spolupráce rakouských a českých organizací prohloubena a dále rozšířena ze země původu Rakouska, kde nese akce název "Natur im Garten". Od roku 2009 běžel 3-letý projekt, který vyvrcholil hlavní slavnostní závěrečnou akcí 21.6.2012 v Českých Budějovicích, kde tento projekt byl zakončen.

Projekt "Přírodní zahrady bez hranic - Nový prostor pro lidi, přírodu i cestovní ruch na dosah", spojil vědění na téma přírodní zahrady, které je k dispozici na obou stranách hranice a vytvořil platformu, pomocí které se může co nejvíce cílových skupin informovat a vyměňovat si zkušenosti. Tvorbou sítě přírodních ukázkových zahrad ukázkových zahrad se etaboval regionální a trvale udržitelný cestovní ruch v regionech realizace projektu.

Do sítě přírodních zahrad se také zapojila "Selská zahrada Lesánek". Nachází se v krásné lokalitě Jistebnické vrchoviny a je součástí Ekofarmy Tůma Borotín www.ekofarmatumaborotin.cz, www.lesanek.cz.

 Více o "Přírodních zahradách bez hranic" najdete na www.prirodnizahrady.eu

 

 

plaketa_velka.jpg

 

certifikat-k-prirodni-zahrade.jpg